Last minute zájezdy Letenky Čína další země

Cestování v Číně

V současné době se Čína rychle stává zemí s rozvinutou turistikou a neustále se zde zkvalitňují turistická zařízení a služby. Čína je rozsáhlou zemí, tudíž oplývá nespočetně mnoho turistickými atrakcemi. Nachází se zde jedinečné historické lokality, ale i nádherné přírodní scenérie.

Velká čínská zeď

Jde o symbol čínského národa, který se počal konstruovat v 7. století před naším letopočtem. Velká čínská zeď začíná na východě u Shanhaiguanu a končí na západě u Jiayuguanu. Její délka je přes 6000 km. Jde o jeden z největších stavebních projektů ve světě.

Zakázané město (Západní město)

Bylo postaveno v roce 1406 jako sídlo vládců. Později bylo rekonstruováno a rozšířeno. V současné době měří 720 000 m2. Má téměř 10 000 hal a pokojů a s 3 km dlouhou zdí je největším existujícím souborem čínské architektury. Dříve palác sloužil jako místo, kde panovník pořádal oficiální audience a velkolepé ceremonie, později sloužil k vyřizování úředních záležitostí a jedna jeho část sloužila jako sídlo vládcovi rodiny.

Hroby Mingů

Hroby Mingů – nazývají se též Třicáté. Nachází se asi 50 km severozápadně od hlavního města Peking,. Jde o pohřebiště 13 císařů a jejich císařoven dynastie Mingů. Hrobky jsou rozptýleny na ploše velké asi 40 km2, obklopují je a zároveň chrání horské hřebeny na východě, západě a severu. Nejzajímavější jsou kamenné podzemní chodby a věže vedoucí do hrobek, kamenné sochy postav a zvířat, velkolepá pohřební komora nebo podzemní palác Dinglinogova mausolea.

Letní palác

Nachází se asi 16 km severozápadně od Pekingu. Tento palác je nejskvostnější vládní zahradou přetrvávající v Číně. Zahrady dohromady pokrývají území o rozloze 290 hektarů, z čehož ¾ zabírá jezero.

Dále také stojí jistě za návštěvu pekingská univerzita či náměstí Tian an Men.