Last minute zájezdy Letenky Čína další země

Aquaparky v Číně

Chime Long Waterpark je největší asijský aquapark. Nachází se v Číně, konkrétně v provincii Guanzhou. Je velmi rozsáhlý svojí rozlohou 400 000 m2. Byl otevřen v červnu roku 2007. Jeho roční návštěvnost dosahuje až 1,7 milionů lidí. O chod velkého komplexu se stará 350 zaměstnanců.

Aquapark se otevírá každý rok od dubna do října s otevírací dobou od 9:30 až do 22:00 hod. Za denní vstupné pro dospělého zaplatíte 25 USD. Cena se liší podle měsíce. Jsou zde i slevy pro studenty a rodiny. Mezi nejoblíbenější atrakce patří tobogán s trychtýřem, který se jmenuje Tornado. Avšak nejznámější atrakce je tobogán nazvaný Benemoth Bowl. Velmi oblíbený je i vlnový bazén, který je největší na světě, vlny dosahují výšky až 1,5 m (na videu níže). Dále zde najdete pomalou řeku, dětský vodní svět a další atrakce jako jsou centrifugy a nejdelší skluzavky.

Návštěvnost je jak vidíte na videu opravdu veliká, i přes fakt, že většina zdejších lidí neumí plavat (proto má každý kruh). Smutnou zprávou jsou každodenní úmrtí.

Olympijský plavecký areál v Pekingu je nyní vodním parkem

V hlavním městě Číny Pekingu se konaly olympijské hry v roce 2008. Známá vodní kostka, která v době her sloužila jako olympijský plavecký areál nyní slouží jako zábavný vodní park. Za vstup zaplatíte přibližně 600 korun. I když většina lidí v Číně neumí plavat, denní návštěvnost je okolo 5 tisíc návštěvníků. Číňané nemají zkušenosti se stavbou podobných aquaparků, proto veškeré vybavení a projekty realizují zahraniční firmy.

Ceny obou aquaparků jsou srovnatelné s cenami největšího aquaparku v České republice a to Aquapalace Praha. Vstupenka na den zde stojí dokonce pro dospělého 705 Kč.